Skip links

Çözümlerimiz

Çözümlerimiz, geniş bir yelpazedeki kaplama ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere tasarlanmıştır. Toz emaye, yaş emaye, ve toz boya çözümlerimizle ürünlerinizi dayanıklı ve estetik hale getirirken, cavity kaplama, yaş döküm ızgara kaplama, bazı döküm parçaları kaplama, yeraltı doğalgaz borusu kaplama, araç jant kaplama, şase kaplama, alüminyum çaydanlık ve tava kaplama gibi özel hizmetlerimizle de ihtiyaçlarınıza uygun çözümler sunuyoruz. Her bir uygulama, uzman ekibimiz tarafından özenle gerçekleştirilerek ürünlerinizi çevresel etmenlere karşı korurken, estetik ve uzun ömürlü bir görünüm kazandırıyoruz.

Emaye Kabinleri
Toz Emaye Çözümleri

24 yıllık emaye deneyimimiz, projelere uygun çözümlerimiz, geniş çaplı ürün ve ekipman yelpazemiz ile üretiminize ihtiyacı olan kalite ve hızı sağlayalım.

Yaş Emaye Kabin
Yaş Emaye Çözümleri

24 yıllık emaye deneyimimiz, projelere uygun çözümlerimiz, geniş çaplı ürün ve ekipman yelpazemiz ile üretiminize ihtiyacı olan kalite ve hızı sağlayalım.

Toz Boya Çözümleri
Toz Boya Çözümleri

Strong3000 Toz Boya Kabinleri, üretiminizin ihtiyacı olan her türlü sistemi bünyesinde barındırır. Hızlı renk değişimlerine öenmli etken olan plastik kabinler, teknolojik ekipmanlar ile size sadece ne boyacağınızı düşünmek kalıyor.

Cavity Kaplama
Cavity Kaplama

Beyaz eşya sektöründe fırın içi kabin olarak bilinen cavity, parça takip robot sistemleri, toz emaye kabini ve ekipmanları ile boyanır. Emayenin yüksek ısı direnci, gıda sektöründeki güvenirliği, kolay temizliği sebebiyle tercih edilir.

Araç Parçası Kaplama
Araç Parçası Kaplama

Toz boya, 240 derece otomotiv sektöründe metal yüzeyleri etkili bir şekilde kaplamak için tercih edilen bir yöntemdir. Yüksek sıcaklık toleransı, uzun ömürlülük ve estetik avantajlarıyla öne çıkar, otomotiv parçalarında yaygın olarak kullanılır.

Boiler Kaplama
Boiler Kaplama

Geliştirdiğimiz takip robotları, evlerde kullanılan kaloriferlerin iç kazanı ve su ısıtıcıları gibi cihazların emaye kaplamasını hızlandırarak üretimi kesintisiz bir şekilde sürdürmeye olanak tanır. Ürünlerin dayanıklılığı ve estetiği artar, evde kullanılan cihazlar daha güvenilir hale gelir.

Tel Çit Kaplama
Tel Çit Kaplama

Sokaklardaki birçok nesne, toz boya ve emaye uygulamasının bir sonucudur. Özellikle tel çit kaplamada kullanılan ekipmanlarımız, 4 adet sıralı dizilim ile maksimum boya yapışmasını sağlar.

Yaş Döküm Izgara Kaplama
Yaş Döküm Izgara Kaplama

Hemen hemen her gün gördüğünüz ızgaraların birçoğu emaye kaplamadır. Mat Yaş Emaye teknolojisiyle üretilen bu ızgaralar, mutfakta estetik bir görünüm sunmanın yanı sıra demir dökümün ağırlığı ve sağlamlığı ile kaliteyi hissetmenizi sağlar.

Ocak Üst Tabla Kaplama
Ocak Üst Tabla Kaplama

Ocakların hemen hemen her yerinde emaye ve toz uygulaması yapılır. Üst tablada kolay temizlenebilirliği ve metale tam tutunması, paslanmaz sacın pahalı olması sebebi ile emaye veya toz kaplama tercih edilir.

Tel Izgara Kaplama
Tel Izgara Kaplama

Tel ızgara kaplama evinizi süsleyen tel ızgaralar döküm ızgaranın alternatifi olarak emaye kaplanır. Yüksek asit dayanımı, parlak görseli ve ucuz maliyeti ile piyasada alt segment ürün gruplarında kullanılır.

Bazı Döküm Parçaları Kaplama
Döküm Parçaları Kaplama

Strong3000 Yaş Emaye çözümlerimiz ağır sanayiye hizmet eden araçların yedek parçalarında, yürüyen aksamlarında bir çok sektörde kullanılmaktadır. Yüksek dayanımı sayesinde tercih edilir.

Yeraltı Doğalgaz Borusu Kaplama
Yeraltı Doğalgaz Borusu Kaplama

Strong3000 Emaye uygulamaları ile Yeraltı petrol borusu hatları döner mekanizmalar sayesinde boyanır. Korozyon direnci yüzyıldan fazla olan emaye petrol ve yeraltı boruları için yüksek direnç ve koruma sağlar.

Dış Cephe Kaplama
Dış Cephe Kaplama

Geleceğin dış cepheleri tamamıyla emaye olacağı aşikar. Yüksek korozyon direnci, soğuk-sıcak değişimlerinde ve güneş ısısından etkilenmeden, solmadan yüz yıllarca kullanabilen emaye. Dış cephe konusunda sektöre yön vermeye başladı.

İşaret Tabela Kaplama
İşaret Tabela Kaplama

Tabelalar genellikle emaye kaplamadır. Bu tercihin temel nedeni, emayenin korozyon direnci ve uzun ömürlülüğüdür. Bu özellikleri sayesinde, sokaklardaki tabelalar çeşitli hava koşullarına dayanabilir ve uzun süre kalitesini korur.

Araç Jant Kaplama
Araç Jant Kaplama

Farklı renk seçenekleri ile kişileştirilen araç jantları toz boya veya yaş boya ile boyanır. Toz boyanın parçaya tam tutunması, ısı direnci, darbelere karşı dayanımı sebebi ile jant boyamada ilk tercih niteliğindedir.

Soba Borusu Kaplama
Soba Borusu Kaplama

Strong3000 Dünya'da ilk kez soba borusunu iç ve dışı aynı anda boyayan firma olmuştur. Gelişmiş ekipmanlarımız ve parça takip otomasyon sistemleri ile otomasyon tarafındaki gelişmelerimiz sonucu ilklere imza atılmıştır.

Panel Sac Kaplama
Panel Sac Kaplama

Her türlü sacı emaye veya toz kaplayabilirsiniz. Yaş boyaların aksine yüksek fırın sıcaklıklarına maruz kaldığı için emaye veya toz boya, metale tam tutunma sağlar.

Şase Kaplama
Şase Kaplama

Strong3000 Tesisleri, ekipmanları ve otomasyon çözümleri ile boyut olarak boyanması zor parçaları boyayabilirsiniz. Şase parçaları bunlara örnek verilebilir.

Tünel İçi Kaplama
Tünel İçi Kaplama

Tünel İçi kaplama emayenin parlak yapısı ve yüksek korozyon dayanımı sayesinde tercih edilir. Tünellerin iç ve dışındaki ışık farklarını ortadan kaldırarak minimum ışıklandırma ile emayenin parlak yüzeyi tünel boyunca yansıyarak görüş açısına büyük etken sağlar.

Ocak Tepsi Kaplama
Ocak Tepsi Kaplama

Ocakların Cavity kısmında kullanılan tepsiler yiyecekle yüksek ısıda temas halinde bulunduğu için emaye olarak tercih edilir. Emayinin sağlık kurulları tarafından sağlığa zararının olmadığı kanıtlanmıştır. Kolay temizliği ve yüksek asit dayanımı ile Ocak Tepsi Boyamaları emaye kaplanır.

Alüminyum Çaydanlık, Tava Kaplama
Alüminyum Çaydanlık, Tava Kaplama

Alüminyum kaplamasız bir şekilde gıda tüzüğüne uygun değildir. Alüminyum alaşımlı saclar için toz boya uygulamasına ihtiyaç duyulmaktadır.

Döküm Tencere Kaplama
Döküm Tencere Kaplama

Döküm parçaların çoğunda yaş emaye uygulaması yapılmaktadır. Döküm ızgara, Döküm Tencere, Tava gibi ürünler Yaş Emaye uygulaması ile yapılır. Yüksek ısı direnci ve asit direnci ile gıdalarınız ile birebir temas kurabilir. Sağlığa zararı yoktur.

Yeraltı Petrol Borusu Kaplama
Yeraltı Petrol Borusu Kaplama

Yeraltı Doğalgaz boruları gibi petrol boru hatları içinde emaye kullanılır. Aşınma direnci ve yüzeyinin toprak altında nem, rutubet gibi etkenlerden etkilenmemesi en büyük etkendir.

Savunma Sanayi İçin Kaplamalar
Savunma Sanayi İçin Kaplamalar

Askeri araç kaplamalarında toz boya ve emaye aktif olarak kullanılır. Askeri Personel Taşıma araçları, zırhlı araçların çoğu parçası toz boya uygulaması ile sağlanır.

Soba Kaplama
Soba Kaplama

Soba borusu harici sobalarda emaye kaplanır. Mat görünümü ve ısı direnci sebebiyle dekoratif ve görsel olarak tamamlayıcı gözüken emaye sobalar piyasada farklı tasarımlarla sunulur. Parlak, mat ve farklı renk seçenekleri ile ilgi çekmeyi başarmıştır.

Yazı Tahtası Sacı Kaplama
Yazı Tahtası Sacı Kaplama

Genellikle okullar ve ofislerde kullanılan akıllı tahtaların iç sacı emayedir. Işık emilimi ve renk solması konusunda rakibi olmayan emaye panelier yazı tahtasının iç sacı için kullanılır.

Büyük Hacimli Parçaların Kaplanması
Büyük Hacimli Parçaların Kaplanması

Strong3000 ekipman ve otomasyon seçenekleri ile büyük hacimli parçaları boyamak sorun olmaktan çıktı. Keşfetmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Küçük Hacimli Parçaların Kaplanması
Küçük Hacimli Parçaların Kaplanması

Büyük Hacimli parçalar haricinde Küçük hacimli parçalar için gelişmiş akım ve gerilim ayarlı yüksek yapıştırma performansı sağlayan toz boya ekipmanların ihtiyaç duyulmaktadır.

Zor Geometrili Parçaların Kaplanması
Zor Geometrili Parçaların Kaplanması

Zor geometrili parçalar Strong3000 Akıllı Akım Ve Gerilim Ayarlı ekipmanları ile yüksek yapıştırma kapasitesi ile tasarruf sağlar.

Çelik Kapı Kaplama
Çelik Kapı Kaplama

Çelik ve metal kapıların kaplanması için emaye veya toz boya kullanılır. Görsel olarak bütünlük sağlarken korozyon, nem değişikliklerine dayanımı çok fazladır.

Raf Boyama
Raf Boyama

Raf gibi malzemelerin boyanması için toz boya uygulamaları yapılmaktadır. Malzemenin darbe emiciliğinin sağlanması, korozyon ve sıvı direncinin yüksek olması sebebi ile tercih edilir.

Panel Radyatör Kaplama
Panel Radyatör Kaplama

Panel Radyatör kaplamalarda toz kaplama tercih edilir. Isıya dayanıklılığı, rutubete, sıvıya olan dayanıklılığı sebebi ile tercih edilir.

Bisiklet Gövde Kaplama
Bisiklet Gövde Kaplama

Farklı renk seçenekleri, dış etkenlere karşı direnci ve darbe anında metal ile tam tutunma sağladığı için toz boyama tercih edilir.

Demir Parmaklık Kaplama
Demir Parmaklık Kaplama

Dış etkenlere karşı direk temasından dolayı korozyon olma riski çok fazla olan demir parmaklıklar için elektrostatik toz boya kaplama yapılır.

Mobilya Kaplama
Mobilya Kaplama

Mobilya malzemeleri, MDF malzemeleri toz boya kaplanır. Kolay temizlenmesi ve yüzeyi koruyucu tabaka oluşturması yüzünden tercih edilir.

Metal Aksesuar Kaplama
Metal Aksesuar Kaplama

Metal Aksesuarların kaplanmasında genellikle toz boya kullanılır. Korozyon direnci düşük metallerin kaplanması için ilk öncelik toz boya kaplamadır.