STRONG3000

Pzt - Cmt 8.00 - 18.00
Pazar KAPALI

Elektro2000 San. Sit.
B18 Blok Arnavutköy / İST.

Toz Transfer Sistemleri, günümüzde tüm toz boya tesisleri için en temel ihtiyaçlardan birisidir. Fonksiyonel üretim ve uygulamaların gerçekleştirilebilmesi için tesis içerisinde farklı yönlerde toz boyama için transferin sağlanması gerekir. Özellikle de Strong3000 cihazlarının fonksiyonlarını tam performansta yerine getirebilmek için bu transferin sorunsuz şekilde gerçekleştirilmesi gerekir. Bu sebeple de günümüzde havalı taşıma ve dozajlama sistemleri kullanılıyor. Bu şekilde kullanım ihtiyaçlarına göre miktarların havalı taşıma sistemlerin transferinin gerçekleştirilebilmesi mümkün oluyor. Blower taşıma sistemleri de firmalar ve toz boya tesisleri tarafından son derece yoğun ve sık bir şekilde kullanılıyor.

Toz Transfer Sistemleri

Toz Transfer Sistemleri,  “pnömatik” yoğun faz veya pnömatik taşıma ünitelerine transferin sağlanabilmesinde toz formdaki ürünlere yönelik olarak kullanılmaktadır. Vakum koveyör sayesinde hava akışının yüksek taşıma kapasitesinin dinamik bir şekilde bu alanda kullanılmasına yardımcı oluyor. Dolayısı ile tesis genelinde uygulama noktasını sağlayacak toz boya tabancalarına toz boyanın taşınmasını sağlamaktadır. Son yıllarda yaygınlaşmaya başlayan kullanımıyla, popülaritesini arttıran pnömatik konveyör nedir sorusu ortaya çıkıyor. Bu tip sistemlerde temel olarak toz ya da granül taşıma işlemleri yönünden önemli bir esneklik sağlanabiliyor. Dolayısı ile de bir tür yeni nesil to ve granül transfer sistemidir. Yoğun faz pnömatik taşıma isimlendirilen sistemler kırılganlığı yüksek ve aşındıran toz ve granül malzemeleri taşıma işlemleri için kullanılıyor.

STRONG3000

Toz Transfer Sistemleri,  arasında dikkat çeken pnömatik transfer ve dozajlama sistemleri sayesinde belirli miktarda taşımanın gerçekleştirilebilmesi mümkün oluyor. Bu şekilde hem hatalı uygulama hem de yüksek toz boya tüketimi gibi sorunların söz konusu olmamasını sağlıyor. Dolayısı ile de çok daha kaliteli ve çok daha ideal bir çalışmanın gerçekleştirilebilmesi mümkün oluyor. Son yıllarda toz ve granül sistemleri açısından oldukça gelişmiş çözümler sunuluyor. Son derece geniş özellikler eve miktar ayarlanabilir özellikli modeller, önemli avantajlar tercih ediyor. Endüstriyel alanlarda firmalar tarafından son derece yoğun ve sık bir şekilde kullanılıyor. Bu durumda günümüzde her geçen gün çok daha yoğun şekilde endüstriyel alanlarda kendisini göstermeye başlamasını sağlıyor.

Dil Seçin